Blog › Csirkementes kutyatáp: Mire figyelj? Milyet válassz? Mire jó?

Csirkementes kutyatáp: Mire figyelj? Milyet válassz? Mire jó?

 

A csirkementes kutyatáp akár a Te kedvenced számára is fontos lehet, hiszen egyre több állat küzd olyan allergiával, ami rengeteg szenvedést okoz a számukra. Gyakran sok-sok idő eltelik a tünetek megjelenése és a diagnózis felállítása között, ezért baj esetén érdemes lehet hamar kipróbálni ezeket az eledeleket. Ebben a cikkben megnézzük, mit kell tudnod a kutyák csirke allergiájáról, és mit tehet ez ellen egy csirkét nem tartalmazó eledel.

 

Kutya csirke allergia: Mi ez? Mik a tünetei? Mit kell tudni róla?

 

Csirke allergia sajnos nagyon gyakran alakul ki kutyusainknál, ezért érdemes minél többet megtudni a témáról. Az allergia valójában az immunrendszer egyes aminosavakra adott reakciója: így próbálja megóvni a szervezetet a számára idegenként érzékelt anyagoktól, csakhogy ez a folyamat nagyon kellemetlen következményekkel jár a kutyus számára.

A csirke allergiát nehéz diagnosztizálni, mivel nincsenek specifikus tünetei, de bizonyos esetekben érdemes lehet gyanakodni!

  • Gyakori tünet az állandó vakarózás, illetve az, hogy a kutyus saját magát rágja, hogy enyhítsen a viszketésen. Ez a fajta viselkedés – ha nem is csirke allergiára utal – de valamilyen problémára mindenképp felhívja a figyelmet, ezért nem szabad elmenni mellette egyetlen szó nélkül.
  • A foltokban hulló szőr, vagy a bunda általános állapotának romlása szintén gondot jelez.
  • Gyakori bőrgyulladás, fülgyulladás.
  • Emésztést érintő panaszok, például gyakori hasmenés vagy hányás.

Persze ezek a tünetek más típusú allergiánál is kialakulhatnak, sőt, teljesen más betegségekre is utalhatnak, de nagyon is érdemes első sorban a táplálkozásban keresni a kiváltó tényezőt.

 

Csirkementes kutyatáp: Mit jelent? Mi köze van a kutyák csirke allergiájához?

 

A csirkementes kutyatáp egy olyan eledel, ami nem tartalmaz semmilyen csirke eredetű összetevőt, vagyis nincs benne sem csirkemell, sem csirkemáj, sem más csirke fehérje. Fontos, hogy nem minden eledel csirkementes, aminek a nevében nem szerepel kiemelt helyen ez a szárnyas!

Nyulas, bárányos, vagy éppen pulykás kutyatáp is tartalmazhat csirke fehérjét, ezért allergia esetén az összetevőket nagyon alaposan át kell olvasni, kivéve hipoallergén tápok vásárlásakor, melyekben biztosan nincs semmilyen csirke eredetű agyag.

A hipoallergén csirkementes kutyatáp rengeteget segíthet azoknak a kutyusoknak, akik csirke allergiával, érzékenységgel küzdenek, hiszen megfelelő étrend mellett elmúlhatnak a kínzó tünetek.

Előnyei tehát a következők:

  • Megszüntetheti a viszketést és a bőrproblémákat
  • Helyre hozhatja az állat bundáját
  • Megszüntetheti a hányást, a hasmenést, az emésztési problémákat
  • Erősebbé teheti az immunrendszert
  • Energikusabbá, vidámabbá teheti az állatot
  • Csökkenti az állatorvosi kiadásokat

A Kincsem Állatpatika hipoallergén kutyatápjait ide kattintva láthatod!

 

Mire kell figyelni a csirkementes kutyatáp kiválasztásakor?

 

1. Nem minden „nem csirke ízű” eledel csirkementes kutyatáp

 

Tapasztalatlan gazdiként az ember könnyen gondolhatja azt, hogy például egy „nyulas sütőtökös” ízesítésű tápban nincs semmilyen csirke eredetű összetevő, pedig a valóságban ez a legtöbb esetben nem igaz. Ha megnézed az összetevőket, akkor a legtöbb eledelben találni fogsz csirkezsírt, vagy hidrolizált csirke fehérjét, melyek pont úgy kiváltják az allergiás reakciót, mint a csirkehús.

Nagyon figyelj oda, hogy ha kutyusodnak csirke allergiája van, akkor olyan eledelt és jutalomfalatot válassz, amiben sem csirke hús, sem máj, sem csirkezsír, sem csirke fehérje nem található.

Ha biztosra akarsz menni, akkor az a legjobb, ha hipoallergén tápot vásárolsz!

 

2. A csirkementes kutyatáp más allergént még tartalmazhat

 

A „csirkementes” és a „hipoallergén” kifejezések nem ugyanazt jelentik, ez pedig fontos lehet, ha kedvenced az említett szárnyason kívül másra is allergiás, vagy érzékeny. Persze a hipoallergén tápokban is lehet olyan összetevő, amire kutyusod allergiás, hiszen szinte bármilyen alapanyag okozhat panaszt. Fontos, hogy az eledelt mindig kutyusra szabottan rendeld, az egyéni érzékenységeket figyelembe véve!

 

3. A csirkementes kutyatáp önmagában nem elég

 

Ha a kutyus csirke allergiával küzd, akkor a táp leváltása önmagában nem biztos, hogy megoldja a problémát. Csirke eredetű összetevő ugyanis lehet különböző jutalomfalatokban, fogkrémekben, játékokban, vagy akár étrendkiegészítőkben is. Fontos az alaposság, különben a panaszok nem fognak enyhülni!

 

4. Ebből az eledelből is a kutya életkorának, méretének megfelelőt kell választani

 

Létezik csirkementes kölyök kutyatáp, felnőtt állatoknak való táp, nagytestű kutyusoknak szánt termék, vagy éppen kistestű kedvenceknek fejlesztett eledel. Figyelj oda, hogy az ideális típust válaszd!

 

Miért fontos csirkementes kutyatápot venni az allergiás állatoknak? Milyen pozitív hatásokra számíthatsz?

 

Ha kedvenced valóban a csirkére allergiás, akkor nincs más megoldás: száműznöd kell az étrendjéből, ez pedig csak úgy lehetséges, ha csirkementes tápot és csirkementes jutalomfalatot választasz neki.

A javulás drasztikus léptéket ölthet! Kutyusod búcsút mondhat az állandó vakaródzásnak, a viszketésnek, a gyomorproblémáknak, vagy éppen a visszatérő fülgyulladásnak, bundája pedig újra dús, egészséges lehet.

Ha azonban nem foglalkozol kutyád panaszaival, az idővel még súlyosabb betegségek kialakulásához vezethet, ami akár kedvenced életébe is kerülhet!

 

Mi a teendő, ha nem segít ez a fajta eledel? Mi lehet az oka?

 

Sok esetben nem lehet pontosan tudni, mire is allergiás a kutyus, ezért előfordulhat, hogy nem a csirke okozza a problémát. Ha ez a helyzet, akkor a csirkementes kutyatáp nem, vagy nem feltétlenül fog segíteni, az allergiás tünetek pedig megmaradnak.

Ilyenkor más irányba kell keresgélni, más összetevőre kell gyanakodni.

 

A hipoallergén csirkementes kutyatápok rengeteg kedvenc számára jelentenek kiutat az állandó kellemetlenségekből. Válassz Te is ilyet, ha szükséges!

 

Link